Jelita (1,2 kg)

Kalkulačka
146 Kč –8 %
W jelita 45305
146 Kč –8 % 134 Kč / kg 120 Kč bez DPH

Naše jelita jsou tradiční masné produkty s bohatou chutí a historií. Jsou oblíbenou pochoutkou pro milovníky kvalitního masa a gastronomie. Jelita se často využívají při přípravě tradičních pokrmů české, slovenské a balkánské kuchyně. Jsou ideální pro přípravu různých uzenin, klobás nebo jako součást specialitních pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: vepř. maso (min. 34%), ječné kroupy, voda, v. krev, v. sádlo, v. kůže, jedlá sůl s jodem, koření (hořčice), extrakty koření, dextroza
Způsob použití: Určeno k přímé konzumaci. 
Skladování: Skladujte při teplotě 1 - 5 °C
Trvanlivost: Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dnů, VB 5 dnů
 

Jelita jsou masné výrobky z tenkého střeva, které se tradičně využívají při výrobě klobás, uzenin a dalších masných specialit. Naše jelita jsou pečlivě vybírána a připravována tak, aby splňovala nejvyšší standardy kvality. Jsou plná bohaté chuti a výborné textury, což je dělá oblíbenými mezi gurmány i kuchaři. Jelita se často používají v tradičních receptech české, slovenské a balkánské kuchyně, kde přispívají k autentickému chuťovému zážitku. Jsou nedílnou součástí kulturního dědictví spojeného s masem a gastronomií ve středoevropském regionu.

Jelita na grilu s paprikou a cibulí

Jelita marinujeme v oleji s kořením, poté je grilujeme spolu s paprikou a cibulí. Podáváme s hořčicí a čerstvým chlebem. Tato variace jelit na grilu s paprikou a cibulí je skvělou volbou pro letní grilování a pikantních chuťových zážitků.

Jelita dušená s fazolemi a rajčaty

Jelita dusíme spolu s fazolemi, rajčaty a aromatickými kořeny. Podáváme s domácím chlebem nebo knedlíkem. Tato jednoduchá a chutná varianta jelit dušených s fazolemi a rajčaty je skvělou volbou pro zimní období a hřejivé večeře.

Jelita smažená s bramborovým salátem

Jelita osmahneme na pánvi a podáváme s bramborovým salátem, do kterého přidáme kyselou okurku a majonézu. Tato klasická kombinace jelit smažených s bramborovým salátem je oblíbená mezi milovníky tradičních chutí.

Jelita s kysaným zelí

Na pánvi osmahneme nakrájenou cibuli. Přidáme nakrájené kousky jelita a opečeme je dozlatova. Poté přidáme kysané zelí, osolte, opepřete a přidáme kmín. Dusíme na mírném dokud není jelito měkké a zelí zjemní. Podávejte s bramborovým knedlíkem. Tento jednoduchý recept nabízí autentickou chuť tradičního českého jídla s jelitem.

Přijďte ochutnat naše výjimečné jelita, která jsou nedílnou součástí tradiční gastronomie! S našimi recepty na pečení, grilování nebo dušení si můžete užít autentické chuťové zážitky spojené s masem a regionálními kulinářskými tradicemi. Jelita jsou skvělou volbou pro kuchaře i milovníky dobrého jídla, kteří si rádi vychutnávají masné speciality plné chuti a historie.