Ostravská klobása (2 kg)

Kalkulačka
173 Kč –8 %
W kl ostravska 41108
173 Kč –8 % 158 Kč / kg 141 Kč bez DPH

Ostravská klobása je lahodná uzenina s charakteristickou chutí a aromatem, která je typická pro regionální kuchyni Ostravy. Tento tradiční produkt je vysoce ceněný pro svou kvalitu a autentickou chuť, a je oblíbeným pokrmem mezi milovníky uzenin.

Ostravská klobása je druh klobásy, kterou vymyslel původně soukromý řezník a uzenář František Pekárek, který působil jako technolog v martinovském masokombinátu. Jeho klobása získala v roce 1963 jedno z nejvyšších potravinářských ocenění a postupně se rozšířila do celého Československa (Wikipedia). Klobásu můžete vařit či grilovat, je určena milovníkům kvalitních uzenin, pro rodiny, gurmány i kulinářské nadšence. Je vhodná jako forma snídaně i oběda či na rodinné pikniky. Oblíbené využití je nakrájená na plátky na jednohubkách při každé oslavě.

Masný výrobek tepelně opracovaný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob použití : Klobásu si můžete dopřát za studena, ale i ohřátou s chlebem a hořčicí.
Skladování : Skladujte při teplotě 1 - 5 °C
Trvanlivost : Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 7 dnů, VB 21 dnů

Ostravská klobása, kterou nabízíme, je jedinečnou specialitou s bohatou tradicí a historií spojenou s regionem Ostravy. Je vyrobená z kvalitního vepřového masa, koření a uzena podle tradičních postupů, což jí dodává charakteristickou chuť a aromatický zážitek. Tento tradiční produkt je vysoce ceněný pro svou autentičnost, kvalitu surovin a pečlivé zpracování. Ostravská klobása se často konzumuje jako samostatný pokrm, součást sendvičů, grilovaných jídel nebo piknikových košů a oslovuje milovníky tradičních uzenin a lahodných pochoutek.

Ostravskou klobásu nemusíte konzumovat pouze v Ostravě :) Jak na ni?

Ostravská klobása na grilu se smaženými brambory a cibulí:
Na grilovací pánvi grilujte plátky ostravské klobásy a podávejte je s křupavými smaženými brambory a karamelizovanou cibulí. Tento pokrm je oblíbenou volbou pro grilovací večírky a oslavy.

Ostravská klobása se zelím a domácím knedlíkem:
Nařežte ostravskou klobásu na plátky a podávejte ji s domácím kyselým zelím a šťavnatým knedlíkem. Tento pokrm je tradičním jídlem ze severomoravské kuchyně a osloví všechny milovníky regionálních specialit.

Ostravská klobása v pivním těstíčku s hořčicí:
Obalujte plátky ostravské klobásy v pivním těstíčku a smažte je do zlatova. Podávejte s hořčicí a čerstvým chlebem. Tento pokrm je skvělou volbou pro předkrm nebo lehký oběd.

Ostravská klobása s fazolovým ragú a bylinkovou omáčkou:
Podávejte ostravskou klobásu s domácím fazolovým ragú a čerstvou bylinkovou omáčkou. Tento pokrm je ideální pro pestrou a zdravou večeři.

Ostravská klobása na sendviči s kysaným zelím a majonézou:
Nakrájejte ostravskou klobásu na plátky a podávejte ji v chlebu s kysaným zelím a šťavnatou majonézou. Tento jednoduchý recept je oblíbeným jídlem na rychlou svačinu nebo oběd.

Ostravská klobása je neodmyslitelnou součástí regionální kuchyně Ostravy a oblíbenou pochoutkou milovníků tradičních uzenin. Objednejte si ještě dnes a dopřejte si autentický gastronomický zážitek plný bohaté chuti a aroma! S každým soustem se oživí tradice tohoto regionu a dává do ní kousek ostravského ducha.